Grūto parkas

Grūto parkas

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1989-1991 metais daug sovietmečio ideologizuotų paminklų buvo demontuoti ir, nesant nustatytos saugojimo tvarkos, gulėjo sukrauti sandėliuose ir kiemuose, dažniausiai komunalinių įmonių teritorijose. Taip daugelis paminklų buvo apgadinti, o ateityje galėjo būti ir visai sunaikinti, kaip atsitiko kaimyninėse respublikose.

 уникальное собрание памятников

Ekspozicija skirta tam, kad Lietuvos žmonės, į šalį atvykstantys svečiai, taip pat ir ateities kartos turėtų galimybę pamatyti apnuogintą sovietinę ideologiją.

 борщ Ностальгия

Iki šiol nė vienas muziejus ar kita kultūros įstaiga nebandė kaupti ar tinkamai eksponuoti sovietinių reliktų. Grūto parke paminklinės skulptūros išdėstytos dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje, kur sargybos bokšteliai, lagerių fragmentai ir kitos detalės primena Sibirą. Grūto parkas užima 20ha plotą, čia eksponuojami 46-ių autorių 86 darbai. Tokia didelė paminklų ir ideologinio turinio skulptūrų sankaupa vienoje lauko ekspozicijoje yra retas, gal net unikalus reiškinys pasaulyje.

 лунапарк советских лет

Mažieji parko lankytojai čia taip pat ras užsiėmimą. Žaidimų aikštelėje (sovietinių laikų lunaparkas) vaikams smagu pasisupti karuselėse ir įdomu pamėginti  įsivaizduoti, kaip ir kokiuose atrakcionuose žaidė jų tėvai ar seneliai.

В парке ул.Ленина

Medinis muziejaus pastatas primena XX amžiaus 5-tajame, 6-tajame dešimtmetyje statytus kultūros namus. Tai – gyva dokumentika, pasakojanti, kaip rafinuotai karinėmis, politinėmis, ideologinėmis, meninėmis ir kitomis priemonėmis buvo vykdoma sovietinė politika

Парк открыт